Workshop portfoliom

Workshop portfoliom

2 NAPOS WORKSHOPOK:

VÁLLALATI WORKSHOPJAIM, COACHING TÁMOGATÁSSAL:

- PÉNZÜGYEKRŐL NEM PÉNZÜGYESEKNEK TRÉNING

A pénzügyi alapfogalmak ismerete és értelmezése alapvető kompetenciává vált. Mit jelent a fedezet, milyen elemei vannak az önköltség-számításnak, mire figyeljünk a költséghelyi büdzsé felépítésekor?

- EMBERKÖZPONTÚ LEAN MENEDZSMENT BEVEZETÉSE ÉS TÁMOGATÁSA

A lean nemcsak költség-racionalizálási módszer, hanem egy emberközpontú filozófia, amely megnyitja a lehetőséget a problémák gyökér-okainak és a kreatív folyamatfejlesztési megoldások feltárásának.

- ÉRTÉKALAPÚ VEZETÉS, SZEMÉLYES ÉS SZERVEZETI ÉRTÉKEK ÖSSZEHANGOLÁSA

Miképp lehet a szervezetek által deklarált értékeket összhangba hozni a személyes értékrendünkkel, hogy a mindennapokban is szívvel-lélekkel képviselni tudjuk azokat, és tudatosan felismerjük a "gap"-eket?

- BEVONZANI, MOTIVÁLNI, MEGTARTANI – X,Y,Z GENERÁCIÓK A VEZETÉSBEN

Mitől válik vonzóvá egy munkahely a különbözően szocializálódott, eltérő generációk számára? Ismertető előadás és interaktív workshop az interkulturális együttműködés feljesztésére.

- STRESSZKEZELÉS ÉS REZILIENCIA A VÁLTOZÁSOK VIHARÁBAN

A kialakult és megszokott üzleti modellek folyamatos megkérdőjelezése a termékfejlesztési ciklus felgyorsulásával folyamatos nyomás alá került. Hogyan válik kezelhetővé a változásokkal járó stressz?

- BIZALOM ÉS KONSTRUKTÍV EGYÜTTMŰKÖDÉS FEJLESZTÉSE AZ EREDMÉNYESSÉGÉRT

Hogyan válik a szervezeti bizalom növelése a konstruktív, nyílt viták, és ezáltal az elkötelezettség és a következetesség kultúrájának megteremtésével az eredményesség eszközévé?

- ASSZERTÍV KOMMUNIKÁCIÓ ÉS KONFLIKTUSKEZELÉS NEHÉZ HELYZETEKBEN

Hogyan lehet határozottan képviselni a véleményünket és kiállni önmagunkért, anélkül, hogy másokat megbántanánk? Az értő figyelem, és hogyan járul hozzá a ki nem mondott gondolatok megértéséhez?

(ÓRADÍJ: 25.000 Ft, NAPIDÍJ: 200.000 Ft)

2016. 05. 26.

Dr. Terry Lyles: Az inspiráló stressz

A népszerű tengerentúli stresszdoktor a jelenségről mint az életenergia és kreativitás forrásáról beszél, a Selye által megalapozott pozitív nézőpontból elemezve a kontrollált és jól feldolgozott stressz inspiráló hatását.

Az író maga egy egész életét meghatározó csapással küzd – két évtizede nevelve Brendon nevű sérült gyermekét. A miatta érzett szomorúságot, reménytelenséget, ahogy ő fogalmaz „gyászt” mégis katartikusnak érzi - mert ezáltal vált jobb emberré!
Hangsúlyozza, hogy a lehúzó erőkkel való megküzdés mind fizikai, szellemi, érzelmi és spirituális szinten nagyon fontos ahhoz, hogy életünket még akár csapások és szenvedések ellenére is boldogan és tartalmasan élhessük.
Olyan mindenki számára közérthető analógiákkal, mint például az autó karbantartása és megtankolása, szemlélteti az energiaszintünkkel való gazdálkodás fontosságát.
A sikeresség nem a szerencsén múlik, hanem az élet kihívásaira való felkészülésen! Fontosnak tartja még annak kiemelését, hogy ebben a felkészítésben magunk is felelősséggel tartozunk gyermekeinknek.
Egészséges, magabiztos, szilárd jellemű, jól alkalmazkodó gyermekből boldog és jól teljesítő felnőtt válik, ha következetesség és szeretetteli fegyelmezés valamint indokolt korlátozás veszi körül.
A szülő felelőssége nem a gyerek feletti hatalom gyakorlása, hanem a harag és indulat nélküli szeretetteli fegyelmezés és következetes korlátozás.
Összességében a körülöttünk lévő emberi kapcsolatok gazdagsága és minősége az, amely a stresszt inspirálóvá változtatja, mondja, vagyis Selyéhez hasonlóan a „szeresd felebarátodat” ősi igazságához jut el. Mert az emberi kapcsolataink minősége és mélysége vitathatatlanul hozzájárul a stressz-toleranciánk növeléséhez!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése